Nejen pro irské chovatele se zjednodušila cesta k fenomenálnímu hřebci FLEXIBLE, patřící do irské plemenné knihy a který tráví důchod v Americe.

Hřebci bude mít příští sezonu 22let a společnost thestallioncompany.com zřejmě nechtěla nechat jeho možný potenciál nevyužitý.  Vyjednala a zjednodušila nabídku prodeje jeho mrazených dávek téměř pro všechny státy, navíc za zajímavých cenových podmínek - 1000 €  za živě narozené hříbě.

www.thestallioncompany.com

FLEXIBLE (Cruising x Safari xx) je zajímavý hřebec nejen co do výkonnosti, ale i původu.

Se svým jediným jezdcem Frichem Fellersem má nadprůměrnou skokovou kariéru -

Bronzová týmová medaile na OH Londýn 2012 (vítěz první i druhé kvalifikace),

vítěz několika významných Grand Prix, vítěz Rolex FEI World Cup Champion, Kůň roku 2012.

http://www.brandycreekfarm.com/flexible/

Ve sportu prokázal nejen charakter, ale i tvrdost, když ještě ve svých 21letech vyhrál na rozloučenou soutěž GP.

Jeho matka sama prokázala výkonnost na úrovni 160cm a je krevně kombinací plnokrevníka a  chladnokrevníka. O předávání skokových genů přesvědčila nejen svým synem Flexible, ale i jeho pravou sestrou Flesing, která rovněž dosáhla úrovně 160cm nebo hřebcem Samgemjee (160).

Cruising rovněž sportoval (160) a dal výkonné potomstvo ve skokovém sportu, ale i v military First Mate nebo Mr. Medicott a další na úrovni CCI4*.

Jediným drobným minusem miláčka Velké Británie a Irska je jeho KVH 162cm. Jak doporučuje společnost The stallion company, lze vyvážit vhodnou klisnou, které navíc přidá jemnost i temperament.

Hřebec sám neměl velkou příležitost v chovu, ale dal např. Cushions (160), Cruicerath Infinity (145) nebo klisnu Hyberna (140). Důvěru však dostal i od Hřebčína Zangersheide, který má letos oficiálně narozená zaregistrovaná hříbata.

Video: Flexible umí diváky udržovat i v napětí :-)

vítěz Sacramento International Grand Prix:

https://www.youtube.com/watch?v=HJ3h00_Dos8

« zpět