Zařazování anglických plnokrevníků do teplokrevného chovu bývá často dosti problematické, mimo jiné i vzhledem k tomu, že A1/1 se chová především pro  rychlost na dráze a na ostatní chovatelské aspekty se nebere již tolik zřetel. Jejich dávky se téměř nemrazí, takže když už se hřebec prověří ve sportu a byl by  o něj nějaký zájem, ID nejsou k dispozici.
 
Jedním z těch zajímavých je hřebec
ALBARAN, hnědák  narozený v roce 1993, KVH 168cm.
Původ:
o: Sure Blade xx po Kris xx (Sharpen Up xx Reliance xx po Tantiéme xx)
m: Araqueen xx po Königstuhl xx
 
Na dostihové dráze byl hvězdou nejen výkonností, ale také tvrdostí. Vydržel startovat 10 sezon a přesto zůstal zdravý. Startoval především na distanci 2400m, z 67 startů 6x zvítězil, 32x se umístil, 3letý GAG 93,5kg - vítěz poháru Stockholm International v roce 1999, třetí v Německém Derby, v prestižním Hansa Preis byl 2x druhý v letech 2000 a 2001.
 
V plnokrevném chovu působil v Norsku, v roce 2007 byl prodán do Holandska a následně zařazen do teplokrevného chovu.
 
Jako předpoklad zařazení do chovu KWPN bylo pro Albarana absolvování 21denního testu v holandském městě Ermelo v lednu 2008, kde obdržel např. 8b za cval, 8,5b za jezditelnost nebo 7b za skok. Známky ne všechny úplně závratné, přesto na plnokrevníka více než dobré.
Slovní zápis složeného testu - 
- charakterové vlastnosti hřebce - spolehlivý, ve stáji klidný a vyrovnaný
- výkonnostní - korektní exteriér, s velmi dobrým postojem, ochotný spolupracovat, prostorných a pružných chodů, v pohybu je ve velmi dobré rovnováze, na pomůckách s měkkou hubou, projev ve skoku je v pohybu kohoutkem nahoru s dostatečnou technikou nohou, navíc velmi pozorný a opatrný.

 
Zapsán v plemenné knize KWPN, postupně licentován také pro Vestfálsko, Hannover, Oldenburg, Holstein, Trakehnen, DWB a NOR.

 
Předseda KWPN Arie Hamoen řekl při jeho registraci v roce 2008 s nadšením: "Doufám, že chovatelé hřebce jako plemeníka využijí, protože si myslím, že přinese do teplokrevného chovu plnokrevnou krev bez újmy skokového talentu."
 
Hřebec pochází z linie Northern Dancer, matka přísluší k rodině E6 Old Bald Peg. Kromě Sharpen Up je v jeho původu zajímavý rovněž plemeník Konigsstuhl, který kumuluje skokový potenciál prověřený především v překážkových dostizích.
 
 
Připouštěcí poplatek 20ti letého Albarana na sezonu 2013 - stál 200 euro za připuštění, 550 euro doplatek za březost.
.
Žebříček WBFSH -
19. místo mezi nejlepšími producenty military koní 2020
.
synové v chovu:
ALLEMAGNE *2010 (m. po Werther), lic. pro PK hann., FAMOUS *2010 (m. po Karandasj) lic, pro KWPN, výk. CCI3*
.
potomstvo ve sportu:
oldbg SCUDERIA 1918 A Best Friend *2010 s Kevin Mcnab CCI5* (Rakousko) -
THE QUIZMASTER (m. po Casco) 7. Strzegom 2016 CCI2*, kwpn FRANCY FOUR FINGERS *2010 s Jakob Binder CIC3* (Dánsko), kwpn EDDRICH *2009 s marinou Kalinova 140 (Rusko)
FAIJERY MBF, matka výborného Jarelly MBF (po Wietvet) - 15. na MS 6tiletých koní ve všestrannosti 2020
 
 

------------------------------------

« zpět