Jak bylo oznámeno před OH Londýn, kůň Totilas se nezúčastní her ze zdravotních důvodů jeho jezdce Matthiase Ratha.

Další podrobnosti sdělil Paul Schockemöhle v Londýně: "On se cítí lépe, začal v posledních dnech na koni krokovat...Zároveň se Paul Schockemöhle vyjádřil, že neví, zda Sjef Janssen bude po hrách dále dvojici trénovat, protože jeho zdraví stále není dobré. "Sjef mi řekl, že může pracovat jen dvě hodiny denně," řekl Schockemöhle.

zdroj zprávy: Horsemagazin.com

___________________________________________________

Plemenný hřebec Totilas (Gribaldi - Glendale - Akteur) ...

... trojnásobný Mistr světa, trojnásobný světový rekordman a nejlepší drezurní kůň všech dob.

Totilas změnil svět sportu drezúry a nyní mění svět chovu drezurních koní. Tento hřebec v rychlém sledu za sebou předvedl neskutečnou výkonnost. V sedle s Edwardem Gákem zlomil hned třikrát světový rekord - v roce 2009 na evropském šampionátu s 90.75% ve třídě freestyle, s 92,3% v Londýně a na Chio Aachen 2010 s 86.45% v Grand Prix Special, kde mu byla uděleno maximální možné skóre 10,0 a to hned 28 krát. Během pouhých dvou letech vyhrál tento výjimečný hřebec všechny tituly - dva individuální tituly mistrů světa v Kentucky, mistr Evropy v Windsor, vítěz Světového poháru v roce 2010 a dvakrát vyhrál nizozemský šampionát. Zlaté medaile získal i na mistrovství Evropy i mistrovství světa. Žádný jiný drezurní kůň nepřitahoval diváky tak, jak to dělá Totilas.