Alexandre Ayache a hřebec LIGHTS OF LONDONDERRY.

Hřebec je po Londonderry z matky po Weltmeyer.


Tato dvojice zvítězila letos nejen v Grand Prix na CDI-W v Brně, ale také v Lipici a Nice, a reprezentovali Francii na WEG 2014 v Normandii.

Jean François Věšín a Ayache se jako spoluvlastníci hřebce rozhodli ho prodat po té, co hřebec před dvěma týdny nebyl vybrán, aby reprezentoval Francii na 2015 CDIO Rotterdarm.Minulý týden si hřebce vyzkoušela německá Grand Prix jezdkyně Bernadette Brune a vyjádřila se o něm velmi pochvalně: „Rozumím si s ním, navíc vždy chce potěšit jezdce a každým pohybem se ptá, co pro vás ještě může udělat. Má super charakter. Líbil se mi po dlouhou dobu a jakmile jsem si přečetla nabídku ve francouzském jezdeckém časopise, okamžitě jsem reagovala. Věřím, že je to pro německý tým kůň s velkým potenciálem“. 11tiletý hannoverák se stal tak posilou její stáje v Monaku.

Lights Londonderry je po vynikajícím Londonderry (A1/1 Lauries Crusador x Warkant), který zvítězil v testu hřebců v roce 1997, v roce 1999 vyhrál suverénně svoji kategorii mladých koní ve Verdenu, výborný byl na německém mistrovství ve Warendorfu a později se stal Hannoverským hřebcem roku 2013. První potomci se po něm narodili v roce 2000 a oběcně jsou ve velmi dobrém typu, s výborným pohybem. Londonderry má schváleno cca 61 synů v chovu. 

Lauries Crusador se narodil v roce 1985 v Anglii a byl jedním z nejlepších plnokrevných hřebců v hannoverské PK.  Zařazen byl na základě GAG 90,5kg a za své působení po něm bylo zařazeno 55 synů a premiováno 248 dcer.  V roce 2006 se stal Hannoverským drezurním hřebcem roku.

 

                                  Lights4-web Web-lights-oflondonderry

-----------------------

« zpět