1.4.2013

Zajímavou krev se podařilo získat maďarským chovatelům, i když hřebec, o kterém bude řeč, je již 23letý. Showmaster (KostolanySchwalbenburg po Ibikus) má mezinárodní drezurní třídu na úrovni Grand Prix a přes svůj věk vypadá stále skvěle.

http://www.gestuet-haemelschenburg.de/html/ishowm.html

Hřebec se narodil v německém hřebčíně Hamelschenburg a v podstatě zde působil až do konce roku 2012. Kvalita tohoto plemeníka je nejen v jeho otci Kostolany (děda Totilase), ale také v mateřské linii přes děda Ibikus, 4násobného šampiona Německa, drezurního vítěze st. „T“. I on disponoval dlouhověkostí, když okouzloval svými chody diváky na Galashow v Neumunsteru ještě ve svých 25 letech. Potomstvo Ibikuse je oblíbené i v Dánsku pro pracovitost a výborný pohyb, v původu Showmastera je Ibikus zastoupený hned 2x.

Schwalbenburg nebyla jedinou jeho elitní dcerou, ale skvěle zapadla do breedingové skládačky a doplnila kvality Kostolanyho. Je prochovaná na Impulse, čtyřnásobného německého Šampiona plemeníka, který významně ovlivnil trakénský chov v celém světe.

A chovatelé nenechávali kvalitu při vydatném použití plnokrevné krve náhodě, státní prémií byla oceněná i její matka Schwalbenlied, babička Schwarze Schwalbe (73% A1/1) i prababička Schwalbe. Schwalbenlied byla nadějná i ve sportu, stala se vítězkou mladých koní v Hamburku a vicešampionkou ve Wiesbadenu.

Kumulaci nadprůměrných genů zúročila Schwalbenburg v chovu, když dala kromě Showmastera další 3 syny plemeníky - "T" šampiona Schwadroneur. Stradivari, Sans Souci a další elitní pokračovatelky Schwalbenlust - rezervní šampionka v Neustadt/Dosse 1997, Burgschwalbe, Schwalenburg, Sacre Coeur - vítězka testu výkonnosti klisen, Sorquitten nebo Schamar.

 

Ze synů Schowmastera lze jmenovat např. skvělého Showtime, vítěze zatím 27 drezurních soutěží.

_______________________________________________________________________________________________

« zpět