V historii chovu teplokrevníka mají velmi významný podíl na jeho výkonnost plnokrevná jména -

PRECIPITATION xx *1933 (Hurry On) a BAY RONALD xx *1893 (Hampton).

Oba byli výkonní dostihový koně, kteří v plnokrevném chovu dokázali dát kvalitní

Precipitation přesvědčil přes svého syna Agricola xx *1956, který dal Apache - ve skoku 160, vítěz Velké ceny Říma 1987 s Vicki Roycroft. Agricola xx se objevuje také jako mateřská otec koně Brilliant Invader xx - významný otec skokových a military koní v Austrálii a Novém Zélendu včetně Reddy Teddy, zlatého olympijského medailisty, dále Scarlett 160, Pirate xx 160, Flower Power xx 160, Koyuna sun Dancer 160, Koyuna Ted 160, military koně Highly Recommenden CCU4*, Glenwood Park Cooper Street CCI3*, Bindaboo CICš*, Mousetrap CIC3* a další.

Nejvlivnějším hřebcem v historii byl zřejmě Bay Ronald xx, který po skončení úspěšné dostihové kariéry se přestěhoval z Velké Británi do Francie za cenu 5000 liber, a kde jeho chovná kariéra rozkvetla přes syna Dark Ronald xx (který vyprodukoval významné otce Prunus xx, Herold xx, Wallenstein xx, především však Son-In-Law xx), ale i jako otce matek, jeho dcera Rondeau dala např. Teddy xx, jehož vliv byl výrazně patrný v Německu, Francii, Velké Británii, Itálii i USA.

Son-In-Law xx  pokračoval na ostrovech ve svém vlivu přes syna Beau Pere xx. Za 500 liber se přesunul do Austrálie, následně na Nový Zéland a později do Kalifornie, kde rovněž ovlivnil i sportovní svět. Stal se dědem koně americké jezdkyně Mary Chapot - White Lightning. Beau Pereův syn Doctrine dal Sundancera (dvakrát vítěz American Invitational) a jeho pravého bratra Easy Doc (člen kanadského jezdeckého týmu), dále britského člena týmu Turn on the Sun. Doctrineho dcera, Mity Doc, vyprodukovala mezinárodní skokany Revlon Adam, a pravého bratra, Mity Wind, importované do Evropy a licencované PK Zangersheide.

Rovněž v Hannoveru byl vliv Dark Ronald velmi silný. Vlivný Der Löwe, je z dcery Herolda xx, syna Dark Ronald xx. Klisna Dark Legend, další dcera Herolda xx dala Abendfriedena, otce Pik As, otce Pik Königa.

V roce 1905, se po Bay Ronald k Galicii narodil Bayardo xx, který byl několikanásobným otcem po sobě jdoucích vítězů anglické trojkoruny, Gay Crusader (1917) a Gainsborough (1918), který byl otcem Hyperiona. Hyperion byl velmi malý, že byl téměř vykastrovaný, ale jeho velikost mu nebránila excelentním výkonům na dostihové dráze - vyhrál Derby v rekordním čase a St Leger. Stejně úspěšný byl i v chovu, kde byl šestnáct let zařazen mezi 10 nejlepších hřebců.

Hyperion má vliv na svět skákání byl obrovský ve Spojených státech, kde jeho syn Heliopolis byl dvakrát vedoucí otec dostihových koní. Skvělý skokan Jet Run byl z klisny synem Heliopolis, Heliodorus. Heliopolisův syn, Gray Eagle, byl otcem A Little Bit, stříbrným medailistou na Pan American Games.

« zpět