20.2.2019 se konal test 4letých a 5tiletých skokových a drezurních hřebců ve Verdenu.

Jedenáct čtyřletých a devět pětiletých se představilo pod sedlem Philipp Hartmanna na závěrečném testu pod cizím jezdcem. Absolutně nejvyšší známka šla do Holštýnska k pětiletému synovi Casalla, hřebci Castle Creek. Konečné skóre bylo  9,19 a Castle Creek byl licentován pro Holsteiner Verband. Druhá nejvyšší známka v závěrečném vyúčtování pětiletých byla udělena Armitageovu synovi Armisonovi z Belgie, zaregistrován Klatte..

U čtyřletých holšt nejvyšší konečné skóre získal United Way od Urika, majitelem a chovatelem je Holsteiner Verband. Druhý nejvyšší konečný výsledek mezi čtyřletými byl potomek Corneta obolenskeho, holst Crack. Dynamický šedý hřebec byl odchován Camposem Cria de Caballos de Deporte a také registrován pro Holsteiner Verband. Všichni účastníci byli schopni dosáhnout požadovaného cíle.

U čtyřletých specialistů na drezury se hodnotilo 14 hřebců. Vynikající byl Dancier Gold, jehož celkový výsledek 8,73 zaznamenal nejvyšší skóre všech hřebců drezury. Georg Strübing vyšlechtil De Niro-Enkel, vystavovatelem byl Gestüt Sprehe. V 8.28, Dante Alighieri z Dante Weltino a tak také vnuk velkého De Nira, druhá nejvyšší konečná známka. Chovatelem Dante Alighieri je Franz-Josef Bolte.  Dva čtyřletí hřebci nedosáhli dostatečného konečného skóre 7,5. Ve věkové skupině pětiletých stanulo osm hřebců před komisí a verdiktem cizího jezdce Tessy Frankové. Finest Selection získala nejvyšší skóre pro Dressurpferde Leistungszentrum Lodbergen. Chovatel konečného výběru, jehož otec Follow Me sídlí v Lodbergenu, je Heinz-Hermann Leismann. S 8.39 následoval v žebříčku endnotes, Damon Gold chovatele a držitele Lone-Bogh Henriksen. Damon Hill syn je také vnukem Weihegold, o jejich dceři, princezna zasvěcení. Pět let starý nedosáhl na požadované hodnocení pro šlechtitelskou licenci.

« zpět