Všechny mají společné - přehlídky, předvýběry, výstavy a aktuální výsledky daného plemene, VZK, VZH, aktuální seznamy hřebců působících v chovu v sezoně 2019 pro danou PK, odhady plemenných hodnot aj.

Ročenka PK český trakén 2018 -

cílená chovatelská práce PK ČTrak je odměněna růstem populace trakéna a získává na zajímavosti také nabídkou kvalitní krve ze zahraničí. Mezi nabízenými ID najdete velmi zajímavé cenově dostupné plemeníky díky vlastnictví PKČTrak v ČR - např. poslední ID Special Memories (Abdullah) - skoková úroveň GP, který startoval i v soutěžích military. Hřebec má téměř 68% skokově prověřené plnokrevné krve a nemá mnoho potomstva. Zájemci o něj se í dávky i chovatelé v zahraničí. Z dalších kvalitních ID v nabídce lze zmínit všestranného Heidekruga (Dramatiker) působícího v ČR na úrovni GP drezury, hodnoceného v Německu i vysokou známkou za skok. Z plnokrevné skokové krve jsou ještě stále k mání ID prověřeného Belendek xx (Bontur) nebo Viskonsin xx (Norbert). Ze zvědavostí se očekává první potomstvo po mladých nedávno zařazených trak hřebcích Schralling (Bandero x Connery), Powiew (Czar), velké očekávání je od velmi mladého Sargoni Son (Sargoni x Zakon xx) a také nových synů mezinárodně skokově prověřeného hřebce Aktiv (Vypas-43). Svaz aktivně hledá to nejlepší do českých podmínek, tento rok chystá představit v testu mladé importované hřebce Atraktiv LH (Lowelas) nebo Ibrox Park (Hirtentanz), který již získal licenci plemeníka pro holst PK.

Podle rozboru původů je nabídka českého trakéna zajímavou volbou také při hledání hřebců vysoko v krvi.

Rovněž zajímavou vsuvkou v Ročence ČTrak je téma na jarní a podzimní připouštění klisen v českých podmínkách.

Ročenka PKCS 2018 -

představuje kromě tradičních žebříčků, také sportovní koně v ČR, ale i ty, kteří sportují v zahraničí. Dozvíte se například, jak si vede v zahraničí hřebec Pandrhola (Padinus), který má z velmi malého počtu narozených hříbat hned v prvním ročníku 4letou vicešampionku KMK 2018 - Lia Jay - a jehož ID jsou v ČR stále k dispozici. Dále je zajímavá informace o sportovní kariéře potomka hřebce Escort (Gribaldi), působícího v rámci PK CS a který zanechal v drezurním českém chovu minimální stopu, v zahraničí nyní sportuje na úrovni GP. Z představených sportovních koní PK CS jsou tři koně narození ze zmražených embryií, což je v ČR zatím stále kuriozitou. V náhledech můžete vidět fotografie hřebců, kteří se účastnili loňského 80tidenního testu a v závěru Ročenky si můžete přečíst vyjádření svazu CS k testování koní na WFFS v ČR nebo metodiku posuzování ext dle lineárního popisu ze zahraničí.

Ročenka PKČT 2018 nebyla vydána.

« zpět