28.7.2018

Vedle Mistrovství republiky ČR žen, seniorů a mladých jezdců vyhlásil pořadatel JO La-Boheme Zduchovice soutěž o Šampiona 7/8letých koní.

V kvalitně obsazené společnosti titul získal teprve 7letý slovenský teplokrevník CIMBURA (Calido I) v sedle s Janem Chýlem. Pouze 3 dvojice dokázali udržet čisté bodové konto ve dvou kolech na úrovních S** 130cm/ST* 135cm a to z 23 startujících. Rozhodnout muselo rozeskakování a diváci viděli napínavou jízdu včetně zkrácovaných nájezdů.

Porazil aktuální Mistryni ČR 2018 Zuzanu Zelinkovou, která si odvezla za Cimburou stříbrnou šerpu s holštýnským koněm Lint (Limbus x Carthago Z), 3.místo patřilo v Belgii narozenému Coup de Couer GP Madame Z s Filipem Doležalem.

Vítězství je cenné nejen tím, že se jedná o v ČR narozeného a odchovaného koně, který se prosadil ve velmi dobré konkurenci importů ze zahraničí, ale všechny koně prověřil také náročně postavený kurz od stavitelky Christy Heibachové, která se podílela např. na stavbě několika olympijských parkurů.

Cimbura se narodil po přenosu zmraženého embrya, po téměř ročním "odpočinku" v kontejneru s kapalným dusíkem.

První závodní kroky včetně obsednutí prošel v JK Baník Ostrava pod Markem Hentšelem a trenérem Pavlem Hudečkem, kteří mu dali dobrý základ a s nimi se také stal nejlepším 4letým koněm 2015 v ČR. Chovatelem je ing. Zdeněk Muller, CSc.

Šampion 7/8letých koní - valach CIMBURA, Jan Chýle

 Cimburaweb1433

« zpět