Hřebec Landos (Lord x Calypso I) patří aktuálně mezi špičku otců military koní podle světového žebříčku WBFSH 2020.

Z krátkého působení v ČR dal slušné skokové koně, např. Žlutého muže  CS LOTAR  (Landos x Div-26) skoky T, CS Panamax drezura T  nebo klisnu Fortuna (Landos x Quoniam II), která sportovala ve slovenských barvách na 160 s Bronislavem Chudybou. Ještě lépe si vedl v Německu, kde dal olympijského skokana Magic Bengtsson, CSIO5* 160 Zypern  nebo Grand Prix drezurního The Lion King a plemeníky  Lyjanero, Lordanos. či Lantino.  

Nejlépe se mu však vede v produkci všestranných koní. Do špičky military otců Landose vytáhl především holštýnský LONDON 52 (Landos x Quinar), který s Britkou Laurou Collett vyhráli loni své první CCI5* ve Francii.  Laura ho objevila v Německu, přidala skvělý výcvik a nasměrovala jeho dráhu ze skoků do všestrannosti.  Strefila se přesně, London je silný ve všech disciplínách, ve skoku, ale na crossu i v pohybu a kvality doplňuje i na obdélníku a momentálně je stájovou jedničkou.

Jsou výborní, stojí za podívání -

https://www.youtube.com/watch?v=Hn36nZXg6mg

Laura Collett je v Anglii držitelka 9 mistrovských medailí od kat. pony po juniory, účastnice evropských šampionátů, vítězka World Championship Le Lion d'Angers 2015.  Londona si pořídila 2 roky po těžkém pádu v Tweseldownu, při kterém si vážně poranila pravé oko, utrpěla zlomeninu ramene, propíchnutou plíci, natržená játra a zlomená žebra. O sedum týdnu později pokračovala ve své sportovní kariéře.

Druhou topkou Landose v military je Leonidas II -

Mark Todd s Leonidas II v soutěži CCI4* na drezurním obdélníku -

https://www.youtube.com/watch?v=2DDbN8g2Xek

Další potomstvo v military:

LANSINA CM (om. Ahorn Z) *2007 - 4.místo v soutěži CCI4* Rakousko, LUKE (om: Limbus) *2011, LASERPOINT, FOO FIGHTER (om: Foxyland xx)

« zpět